Tajemnica wzornictwa ZenBook Flip S

Tajemnica wzornictwa ZenBook Flip S

Opublikowany

ZenBook Flip S został starannie zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów klasy i wytrzymałości. Odnotowujemy obecnie trend na laptopy o coraz węższym profilu. W jaki sposób udało się uczynić z ZenBooka Flip S jednym z najsmuklejszych komputerów konwertowalnych ze wszystkich dostępnych na rynku? Przyjrzyjmy się nieco bliżej jak najważniejsze elementy konstrukcji tego laptopa pasują do stylu życia osób zawsze będących w ruchu.

Gotowy do drogi – supersmukły profil

ZenBook Flip S to jeden z najsmuklejszych na świecie laptopów konwertowalnych, mierzący zaledwie 10,9 mm w profilu i ważący tylko 1,1 kg, co z natury predestynuje go do stosowania w drodze. Tak kompaktowa konstrukcja łatwo zmieści się w aktówce podczas następnej podróży biznesowej i zapewni wygodę w czasie korzystania w samolocie, dzięki czemu zawsze zachowamy pełną kontrolę nad przygotowywaną przez siebie prezentacją czy innym dokumentem.
Również w codziennym użytkowaniu węższa i lżejsza obudowa będzie bardzo mile widziana, gdy musimy szybko przemieszczać się po mieście. Stało się to możliwe w dużym stopniu dzięki zastosowaniu aluminium 6013. Zastosowany stop metalu klasy lotniczej jest zarówno o 50% mocniejszy, jak i lżejszy od materiałów standardowo wykorzystywanych w branży.

Doskonale elastyczny – zawias ErgoLift

UX370-ergolift.jpg
Precyzyjnie zaprojektowany, 3,9-milimetrowy zawias ErgoLift jest wykonany z aluminium i umożliwia ustawienie klawiatury pod kątem zapewniającym maksymalny komfort podczas pisania. Udało się tego dokonać poprzez przeniesienie zawiasu na ekran. W ten sposób, kiedy ekran jest odchylony do tyłu pod kątem 135 stopni zawias ErgoLift podnosi obudowę i klawiaturę laptopa do góry. Takie smaczki mają z pozoru niewielkie znaczenie, ale stają się szczególnie ważne, kiedy codziennie przez wiele godzin pracujesz nad długimi raportami i wysyłasz dziesiątki e-maili.
Zawias ErgoLift nie tylko charakteryzuje się niesamowicie płynnym działaniem, ale także dzięki testom z ponad 20 000 cyklami otwierania i zamykania potwierdził swoją wytrzymałość podczas długotrwałego wykorzystywania pod dowolnym kątem. Dzięki zdolności do obracania o pełne 360 stopni możesz w dowolnym momencie zaprezentować wyniki swojej pracy na spotkaniu albo w trybie tabletu wygodnie przeglądać e-maile siedząc na swojej sofie.

Bez zakłóceń – ekran NanoEdge

UX370-truvivid3-1024x426.jpg
Ekran NanoEdge pozostawia jedynie 6,1 mm miejsca na ramkę. Dla Ciebie oznacza to, że nie tylko otrzymujesz większą powierzchnię ekranową bez konieczności noszenia ze sobą dużego laptopa, ale także możesz całkowicie skoncentrować się na swojej pracy. Notatki ze spotkań, szkice projektowe oraz tabele kalkulacyjne w całości wypełnią Twoje pole widzenia – bez żadnych elementów rozpraszających uwagę. Więcej miejsca na ekranie przekłada się na większą produktywność i redukuje konieczność użycia dodatkowego monitora.

Bezgraniczna ostrość – multimedia w najwyższej jakości

13,3-calowy ekran wyróżnia się niesamowitą ostrością i wspaniałymi kolorami – co będzie idealne do obróbki zdjęć w terenie. Matryca o grubości 0,55 mm została starannie dobrana dla płynnej integracji z monitorem – w przedprocesowej fazie projektowania materiału.
Aby w parze z doskonałą wydajnością wizualną szedł również świetny dźwięk zastosowano głośniki z inteligentnymi wzmacniaczami certyfikowane przez firmę Harman Kardon. Głośniki te zapewniają trzy razy głośniejszy dźwięk niż normalnie, który jest również pozbawiony wszelkich zakłóceń, nie wspominając o ich perfekcyjnym skalibrowaniu w celu uzyskania wyraźnego dźwięku podczas rozmów przez Skype’a oraz dynamicznych basów w czasie oglądania filmów.

Punktowa precyzja – intuicyjne sterowanie dotykowe

UX370-pen2-1024x426.jpg
W kategorii funkcjonalności sterowanie dotykowe za pomocą rysika ASUS Pen może być bardzo przydatne. W testach w zakresie liniowości działania oraz drgań stwierdzono, że odchylenia w prawidłowej pracy rysika wynoszą mniej niż 0,4 mm. Tak wysoki stopień precyzji oferowany przez rysik ASUS Pen idealnie sprawdzi się podczas wprowadzania szczegółowych poprawek do materiałów graficznych, wykonywania odręcznych notatek oraz zaznaczania zmian w otrzymywanych dokumentach.
Wprowadzanie danych jest niesamowicie płynne, ponieważ rysik dysponuje 1024 stopniami czułości nacisku, w przedziale od 10 g do 300 g, a także tolerancją odchyleń na poziomie jedynie 0,4 mm. Dla zapewnienia prawidłowego działania przy najczęściej stosowanym kącie nachylenia w przedziale od 45 do 60 stopni ZenBook Flip S został przetestowany wraz z rysikiem ASUS Pen do pracy pod kątami 45, 90 oraz 135 stopni – co zapewnia najwyższą precyzję w każdych możliwych warunkach. Jeśli użyjesz laptopa ZenBook Flip S w połączeniu z funkcją Windows Ink oraz szeroką gamą aplikacji dla systemu Windows 10 obsługujących sterowanie dotykowe, otrzymasz idealny sprzęt do realizacji wszelkich zadań i wyzwań projektowych.

Czysta moc – procesor Intel Core i5

Sercem laptopa ZenBook Flip S jest procesor Intel Core i5. W połączeniu z 8 GB RAM oraz SSD o pojemności 512 GB masz do swojej dyspozycji więcej niż wystarczającą moc obliczeniową, aby poradzić sobie z intensywną wielozadaniowością w biurowej codzienności. Możesz bez żadnego problemu otworzyć dziesiątki zakładek w przeglądarce Chrome, strumieniować wysokiej jakości filmy ze swojej następnej kampanii reklamowej oraz wygodnie tworzyć projekty nowej wersji witryny internetowej swojej firmy. Dzięki wyposażeniu we wszechstronne gniazda USB-C możesz wykonać postawione przed Tobą zadania, nie rezygnując przy tym ze smukłego profilu komputera. Jeśli będziesz potrzebować więcej opcji łączności – pomoże Ci w tym zawarty w zestawie koncentrator.
Aby zapewnić maksymalną efektywność pracy wszystkich elementów wewnętrznych starannie zaprojektowano cichy, a przy tym bardzo wydajny system chłodzenia. Po pierwsze: komory parowe odprowadzają ciepło z dala od procesora i rozpraszają je na dwóch poziomach w tym samym czasie. Po drugie: supersmukły wentylator z łopatkami o grubości zaledwie 0,3 mm wykonanymi z polimeru ciekłokrystalicznego szybko zapewni chłodne powietrze wewnątrz obudowy. W końcowym rezultacie uzyskano lepsze o 50% wydalanie ciepła.

Świetny styl – obudowa jednoelementowa

UX370-profile.jpg
Mimo tego, że będziemy oceniani za końcowy rezultat, to pierwsze wrażenie zawsze jest bardzo ważne. Doskonała estetyka wykonania laptopa ZenBook Flip S natychmiast podkreśli Twoją tożsamość jako profesjonalisty wysokiego kalibru podczas spotkań biznesowych. Na początku spojrzenia skupią się na wykrawanych diamentowymi ostrzami krawędziach o atrakcyjnym wykończeniu w kolorze złotym, a następnie na metalicznym wzornictwie tylnej pokrywy ozdobionej koncentrycznymi liniami. Pojedynczy blok aluminium 6013 jest wycinany za pomocą komputerowej obróbki numerycznej (CNC). 40-stopniowy proces szlifowania sprawia, że obudowa wykonana w całości z pojedynczego bloku anodowanego aluminium wyróżnia się równomiernym, gładkim i niewątpliwie bardzo eleganckim wykończeniem.
Proste i klasyczne opcje kolorystyczne, takie jak kolor szary (Smokey Grey) oraz królewski błękit (Royal Blue) na pewno będą pasowały do Twojego indywidualnego stylu. ZenBook Flip S nie tylko zrobi świetne wrażenie na Twoich znajomych, ale również korzystanie z niego zapewni Ci doskonały komfort. Każde naciśnięcie klawisza, obrócenie pokrywy i dotyknięcie będą płynną kontynuacją Twoich naturalnych ruchów. Ten laptop zapewnia naprawdę wyjątkową jakość wykonania.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Narodziny serii ZenBook

temu

Prace projektowe nad pierwszym modelem laptopa ZenBook rozpoczęliśmy pod koniec 2010 roku. W tamtym okresie laptopy stały się już nieodzownymi urządzeniami osobistymi, zarówno do pracy, jak i do zastosowań domowych, a zyski z ich sprzedaży przekroczyły łączne dochody ze sprzedaży tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Mobilność laptopów przyczyniła się do tego, że korzystanie z komputera nabrało o wiele bardziej indywidualnego charakteru. 
IFA 2018: ASUS przedstawia nową serię laptopów ZenBook

temu

Firma ASUS przedstawiła najnowsze, ultramobilne laptopy ZenBook, ZenBook Flip oraz ZenBook Pro podczas prezentacji zorganizowanej na targach IFA 2018. W jej trakcie zostało zaprezentowane całe portfolio produktów ZenBook napędzanych procesorami Intel Core ósmej generacji. Nowa gama urządzeń została opracowana w duchu marki ASUS i zgodnie z motto: "W poszukiwaniu niezwykłości", a seria laptopów ZenBook została zjednoczona pod hasłem przewodnim: "Uwolnij swoją kreatywną moc".
ASUS ZenBook S - Wyostrza zmysły. Pobudza kreatywność.

temu

Na sklepowe półki trafił najnowszy laptop firmy ASUS, model ZenBook S (UX391): 13,3-calowy, ultraprzenośny komputer klasy premium, wyposażony w system Windows 10, który nie tylko zapewnia wygodną mobilność, wysoką wydajność oraz bezkompromisowe opcje łączności dla wymagających użytkowników, ale również został przetestowany pod kątem zgodności ze standardem wytrzymałość klasy wojskowej – MIL-STD-810G. Ten wyjątkowy laptop został wyróżniony nagrodami Best Choice of the Year Award, Best Choice Golden Award oraz Computex d&i Award na targach Computex 2018.
Wydajność w smukłym wydaniu - ASUS ZenBook Flip 14

temu

ASUS właśnie wprowadził do sprzedaży konwertowalnego laptopa ZenBook Flip 14 (UX461) – jeden z najsmuklejszych laptopów typu 2 w 1 wyposażonych w osobną kartę graficzną, oferującego dużą moc przetwarzania grafiki. ZenBook Flip 14 jest potężnym narzędziem do zadań kreatywnych, a przy tym jest zdumiewająco smukły, lekki i wszechstronny. Wyposażono go w 14-calowy ekran dotykowy ze smukłą ramką NanoEdge, który można obracać o 360°. Obsługuje także aktywny rysik ASUS Pen.  Źródłem mocy laptopa ZenBook Flip 14 jest czterordzeniowy procesor Intel® Core™ i7 ósmej generacji wraz z 16 GB RAM, kartą graficzną NVIDIA® GeForce® MX150 oraz dyskiem SSD PCIe® x4 o pojemności 512 GB (wszystkie specyfikacje odnoszą się do maksymalnej konfiguracji).
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.