Nowa odsłona kampanii #CreateAsUs w świecie greckiej mitologii
Kopiuj tekst

Nowa odsłona kampanii #CreateAsUs w świecie greckiej mitologii

Co sprawia, że po tysiącach lat mity greckie wciąż cieszą się zainteresowaniem? Dlaczego nadal chcemy czytać o nadludzkich bohaterach i przerażających stworach? Czemu nadal interesują nas perypetie greckich bogów?

Odpowiedź tkwi w jednym słowie – uniwersalność.

I chociaż dziś nie musimy szukać odpowiedzi na wiele z pytań, które stawiali sobie starożytni Grecy, bo wiemy już skąd biorą się burze, sztormy i inne zjawiska atmosferyczne, to wiele tematów jest wciąż aktualnych. Antyczni bogowie i herosi, tak jak my, zakochiwali się i bywali zazdrośni. Czasem dawali się ponieść emocjom lub namiętności – byli nad wyraz współcześni.
O ile łatwiejsze, zabawniejsze i ciekawsze mogłoby okazać się ich życie, gdyby do swojej dyspozycji mieli dostępną dziś technologię? Jak skończyłby Ikar jeśli na swoim smartfonie sprawdziłby pogodę? Jak wyglądałby profil Afrodyty na Instagramie i wreszcie ile trwałaby tułaczka Odyseusza, gdyby wcześniej usiadł z laptopem i dokładnie rozplanował swoją podróż? Postanowiliśmy to sprawdzić w ramach kolejnej odsłony kampanii #CreateAsUs!
ASUS pragnie przenieść greckie mity do współczesnego świata i dać artystom szansę na kreatywną ekspresję. Ambasadorzy wcielą się w role bogów i zostaną bohaterami ekscytujących historii – antyczne wierzenia są tematem niesamowicie pojemnym, a wplecenie w nie motywów współczesnych oraz technologii daje nieskończenie wiele możliwości.
W ramach najnowszej edycji kampanii #CreateAsUs zaprosimy artystów do zinterpretowania na nowo dowolnych wątków lub postaci z greckiej mitologii i połączenia ich z technologią. Autorzy najlepszych i najciekawszych, nadesłanych w ramach konkursu, prac graficznych zostaną przez nas zaproszeni na poznański Festiwal Fantastyki Pyrkon, gdzie odbędzie się finał naszej kampanii. W specjalnej przygotowanej strefie dostępnych będzie wiele tematycznych atrakcji, a laureaci konkursu zaprezentują tam swoje dzieła i odbiorą nagrody – na wskroś współczesny, ale przy tym bardzo uniwersalny, sprzęt ASUS.

Do kolejnej odsłony #CreateAsUs zaprosiliśmy wyjątkowych artystów.

Lis KulaMateusz SudaIlona MyszkowskaRafał SzłapaIza DudzikDominika Nguyen Van
Jest z nami zarówno stara gwardia jak Lis Kula, wcielający się w rolę Zeusa, najpiękniejszy Mateusz Suda – jako hipnotyzujący Hypnos oraz Ilona Myszkowska, czyli Tyche, szczęśliwie zajmująca się Chatą Wuja Freda.
Wroli Dionizosa ponownie dołączył do nas Rafał Szłapa, który pracował z nami podczas Targów Plakatu, a wcześniej został laureatem naszego konkursu speedpaintigowego.  Do grona ambasadorów wyłonionych spośród uczestników naszych wcześniejszych konkursów dołączyła również Iza Dudzik, która przedstawiona zostanie jako Atena!
Po raz pierwszy spotykamy się z Dominiką Nguyen Van – artystką, cosplayerką i streamerką, która w tegorocznej edycji #CreateAsUs zostanie Artemidą.

Konkurs

Stwórz i prześlij za pomocą formularza na dedykowanej stronie #CreateAsUs pracę przedstawiającą wybrany grecki mit we współczesnym świecie.

Dajemy Ci pełną dowolność interpretacji tematu :)

Na zwycięzców czekają sprzęty ASUS oraz niezwykła wystawa podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu.

Pamiętaj o hasztagu #CreateAsUs!
Konkurs #CreateAsUs

Widzimy się na Pyrkonie!

Podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu, w strefie ASUS będą czekać na Was niezwykłe atrakcje:

- miejsce dla dzieci do nauki rysunku oraz warsztaty prowadzone przez jednego z naszych ambasadorów;
- konkursy rysunkowe, z wiedzy o popkulturze i mitologii z gadżetami do wygrania;
- Lis Kula, nasz ambasador, namaluje obraz na którym pojawią się liczne nawiązania do szeroko pojętej fantastyki, sci-fi i popkultury. Każdy odwiedzający Pyrkon będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i odgadnąć wszystkie ukryte odniesienia;
- galeria zwycięskich prac z naszego artystycznego konkursu online;
- ściana kreatywna - do artystycznej ekspresji;
- Sprzęt ASUS do cyfrowego rysowania i nie tylko;
- znajdzie się także miejsce i ekwipunek do rysunku tradycyjnego;
- czekamy również na atrakcyjne zdjęcia w fotobudce!
Powiązane artykuły
ASUS z kampanią #CreateAsUs ponownie na Targach Plakatu

ASUS drugi rok z rzędu został głównym partnerem technologicznym Targów Plakatu, które odbędą się już 3 grudnia 2017 w Domu Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie. Firma ASUS tym samym kontynuuje długofalową współpracę marki z rysownikami, designerami i ilustratorami poprzez kampanię #CreateAsUs. W jej ramach, podczas Targów Plakatu ponownie powołana do życia zostanie specjalna strefa, gdzie odbędą się warsztaty prowadzone przez ambasadorów #CreateAsUs, zaprezentowane zostaną najnowsze produkty firmy, m. in.: laptopy ZenBook Pro, ZenBook 3 Deluxe czy smartfony ZenFone 4, a odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych aktywnościach przygotowanych przez firmę ASUS.
Kamczacka erupcja zdjęć

Tego lata na Kamczatce leżało bardzo dużo śniegu. Kiedy samolot wleciał nad półwysep od strony Magadanu i Morza Ochockiego, w dole ukazały się łańcuchy górskie, wulkany i kaldery przysypane ciężką, białą czapą.
Na wyspie stworzonej przed rajem

Dochodzi czwarta po południu. Wirniki śmigłowca Bell 206 JetRanger przecinają powietrze z taką siłą, że nikt nie waży się wejść na pole golfowe luksusowego hotelu Paradise Beachcomber Golf Resort & Spa, gdzie maszyna przed chwilą błyskawicznie wylądowała. Ale my, to znaczy ja i mój kolega fotograf Radek bać się nie możemy. Odkręcono nawet dla nas drzwi w śmigłowcu, żeby łatwiej było robić w locie zdjęcia tej wspaniałej wyspy.
Tajemnica wzornictwa ZenBook Flip S

ZenBook Flip S został starannie zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów klasy i wytrzymałości. Odnotowujemy obecnie trend na laptopy o coraz węższym profilu. W jaki sposób udało się uczynić z ZenBooka Flip S jednym z najsmuklejszych komputerów konwertowalnych ze wszystkich dostępnych na rynku? Przyjrzyjmy się nieco bliżej jak najważniejsze elementy konstrukcji tego laptopa pasują do stylu życia osób zawsze będących w ruchu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.