czyli 10 lat historii laptopów ZenBook jako motyw przewodni 14 edycji konkursu #CreateAsUs
Uniwersum ASUS symbolizuje liczba 10. Dziesięć lat obecności ZenBooka na rynku i dziesiątki osób, którym towarzyszy on na co dzień. W pracy, rozwijaniu pasji, a także rozrywce. Czy okrągła rocznica, połączona z pełnią lata oraz momentem, kiedy pierwszy raz od wielu miesięcy możemy odwiedzić ulubione miejsca i po prostu… cieszyć się codziennością, nie jest doskonałą przesłanką do świętowania i celebracji? OCZYWIŚCIE, że TAK! Zatem… do dzieła! Motywem tegorocznej edycji #CreateAsUs będzie ZENOLOGICZNA DZIESIĄTKA. Interpretacja? Zależy w 100% od fantazji i wyobrażeń młodych twórców. Na zgłoszenia, w postaci projektów tapety dla nowego laptopa ZenBook Pro Duo 15 OLED, czekamy do 5 lipca na stronie createasus.pl
Tworzymy przestrzeń, w której do głosu dochodzi sztuka.
Za nami 13 edycji konkursu #CreateAsUs, który nieprzerwanie wzbogaca polską scenę designu, ilustracji i technologii o nowe, kreatywne talenty. Nawet lockdown i pandemiczne miesiące nie były w stanie zgasić w nas pragnienia działania. W 2020 roku przenieśliśmy #CreateAsUs do sfery wirtualnej, rzucając młodym twórcom wyzwanie zobrazowania definicji „nowej normalności”. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego z ekscytacją czekamy na start kolejnej edycji konkursu!
Także w tym roku pod parasolem #CreateAsUs pragniemy łączyć nie tylko współzawodnictwo, ale przede wszystkim DIALOG między twórcami z różnych dziedzin designu. Jak być zauważonym? W Jak szlifować swój unikalny styl? W jaki sposób korzystanie z nowoczesnych technologii może przenieść „warsztat” na wyższy poziom twórczej wyjątkowości? W dyskusje z młodymi twórcami włączają się ambasadorzy #CreateAsUs, zaś sprzęt ASUS pomaga im w łączeniu technologii ze swoim twórczym DNA.
Daj się zainspirować i inspiruj innych! #CreateAsUs to projekt, który ewoluuje z każdą kolejną edycją.
Podczas 14. edycji konkursu ASUS zachęca młodych twórców do dialogu. Tym razem marka zabiera ich w oniryczną podróż do kosmicznej krainy ZENOLOGY. Czym jest? To połączenie mitycznej, numerologii, która łączy się ze światem nowoczesnej technologii, wyrażanej pod postacią laptopów ASUS ZenBook.
Przewodnikami (niekoniecznie duchowymi 😉 ) w tej niezwykłej wyprawie, napędzanej nieograniczonymi pokładami kreatywności, będą AMBASADORZY #CreateAsUs. Wraz z uczestnikami, bardziej doświadczeni twórczy, wykreują platformę wymiany myśli, wiedzy i doświadczeń. Wielu Ambasadorów projektu jest z nami od samego początku lub wręcz rozpoczynało swoją od wzięcia udziału w #CreateAsUs. Ich nieszablonowe podejście do tworzenia, eksperymentowanie z formami wyrazu i nowymi technologiami to jedyne w swoim rodzaju połączenie, które pomaga młodym designerom w budowaniu otwartości, odwagi i po prostu… zabawy sztuką!
Praca Ani Augustynowicz, Augustynki, ambasadorki #CreateAsUs
Oto jedyni w swoim rodzaju AMBASADORZY #CreateAsUs:
- Ania Augustynowicz (Augustynka), multidyscyplinarna ilustratorka, specjalizującą się w kolażu oraz animacji. Współpracuje z wieloma markami, zaś jej prace można oglądać na łamach Vogue, Elle i amerykańskiego magazynu WIRED.
- Pola Augustynowicz to ilustratorka artykułów, książek, projektantka plakatów oraz twórczyni komercyjna. Jej znak rozpoznawczy? PASTELOVELOVE.
- Basia Flores, dla której nie istnieje szara codzienność, a sam Pablo Picasso mógłby czerpać energię z jej wypełnionych kolorami obrazów.
- Martyna Nejman, wielbicielka świata baśni, która realizuje swoje wizje jako ilustratorka książek dla dzieci.
- Ania Rudak, tworząca zarówno projekty komercyjne, jak i artystyczne, które nie tylko stanowią ozdobę wnętrz, ale także… dopełniają stylizacje!
Praca Basi Flores, ambasadorki #CreateAsUs
Prace zgłoszone w ramach trzynastej edycji konkursu #CreateAsUs oceniać będzie jury, w skład którego wejdą osoby, które od lat związane są z wielopłaszczyznowym światem designu, sztuki i nowych technologii.
Adam Żelazko (Brand Development Manager w ASUS Polska. Ukończył WSISiZ na kierunkach informatyki [komputerowe wspomaganie grafiki] oraz zarządzania.) Mimo ogromnego uczucia, jakim od zawsze darzy pracę z 3D Studio, karierę grafika zamienił w zdobywanie szczytów komunikacji marketingowej. Adam to także współtwórca projektu #CreateAsUs, fan nowych technologii oraz fotografii.
Alek Morawski (Lis Kula), rysownik, autor okładek muzycznych, murali i mniej lub bardziej komercyjnych ilustracji. Absolwent California College of Arts (wydział ilustracji). W tworzonych przez siebie pracach kładzie nacisk na detale i wieloelementowe kompozycje, które zawsze zaskakują. Alek zapytany o źródło inspiracji dla swoich prac, bez wahania przenosi się w czasie wskazując na… kreskówki z bloku wschodniego oraz owianą legendą, polską szkołę komiksu, oczywiście sprzed kilku dekad. W jego portfolio znajdziemy projekty m.in. dla 20th Century Fox, Nike, Converse, Levi’s oraz Vice.
Piotr Kopik, czyli człowiek orkiestra! Rysownik, malarz, artysta wideo i performer, a także twórca machinim, animacji, grafiki komputerowej, kolaży i instalacji. Wykłada na Wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej ASP, zaś jego prace regularnie można podziwiać na wystawach w muzeach i galeriach sztuki w Polsce oraz zagranicą. Piotr znany jest również jako jeden z prekursorów sztuki postinternetowej, współtwórca Latającej Galerii Szu Szu oraz założyciel wirtualnej galerii sztuki współczesnej– klikiiobroty.eu.
Praca Alka Morawskiego, jurora #CreateAsUs
Swoje prace młodzi twórcy mogą wysyłać do 5 lipca do godz. 23:59. Po tym terminie jury wybierze laureatów konkursu #CreateAsUs oraz osoby wyróżnione. Jest o co walczyć! Główną nagrodę stanowi laptop ZenBook Pro Duo 15 OLED, zaś zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymują nagrody pieniężne. Jury przyzna także 10 wyróżnień. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na createasus.pl.