Debiut serii ASUS TUF Gaming – model FX504

Debiut serii ASUS TUF Gaming – model FX504

Opublikowany

ASUS wprowadził do sprzedaży w Polsce najnowszy model laptopa TUF Gaming FX504 – wydajny laptop gamingowy z systemem Windows 10, który oferuje wciągającą rozgrywkę. FX504 to pierwszy laptop z nowej linii TUF Gaming. W produktach znajdujących się w jej ramach można dostrzec główne elementy charakterystyczne dla legendarnej już serii The Ultimate Force (TUF). Dzięki wprowadzeniu nowej serii, ASUS jest w stanie zaoferować korzystne pod względem cenowym laptopy gamingowe, których najważniejszym atutem są bardzo wysoka wytrzymałość i niezawodność.

Dla zapewnienia długiej żywotności systemu oraz jego stabilnej pracy w FX504 zastosowano opatentowane rozwiązanie Anti-Dust Cooling (ADC). Ponadto laptop ten jest napędzany procesorem Intel® Core™ najnowszej generacji oraz kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX z serii 10. FX504 jest również wyposażony w klawiaturę gamingową z żywotnością klawiszy na poziomie 20 milionów wciśnięć, 15,6-calowy ekran 60 Hz oraz wspiera 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny.
Laptop FX504 zapewnia wysoką wydajność, która pozwala użytkownikom na uruchamianie najnowszych gier i bezproblemową wielozadaniowość, jednocześnie oferując niezawodność przez cały okres użytkowania. Laptopy z serii TUF Gaming zostały tak skonstruowane, aby służyły jak najdłużej i oferują dłuższą żywotność niż standardowe laptopy.

Wydajność i mobilność

Laptop FX504 jest napędzany procesorem ósmej generacji Intel Core i5-8300H  i wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti z pełną obsługą Microsoft® DirectX® 12. FX504 ma smukłą obudowę mierzącą zaledwie 2,5 cm w profilu i charakteryzuje się niską łączną wagą wynoszącą tylko 2,3 kg. Laptop oferuje połączenie wysokiej wydajności z doskonałą mobilnością, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w wielozadaniowości, rozrywce oraz graniu będąc w drodze.

Technologia HyperCool

FX504 wyróżnia się doskonałą konstrukcją pod względem wydajności termicznej, która znacznie przedłuża jego żywotność i zapewnia stabilne chłodzenie podczas intensywnych maratonów gamingowych. Technologia HyperCool funkcjonuje w parze z opatentowanym systemem ADC z funkcją Fan Overboost. System ADC wydala szkodliwe cząsteczki pyłu i nieczystości przez dwa dedykowane tunele, zapobiegając w ten sposób gromadzeniu się zanieczyszczeń na żebrach termicznych. Funkcja Fan Overboost udostępnia użytkownikom trzy różne tryby pracy w celu stworzenia idealnej równowagi pomiędzy wydajnością wentylatorów a poziomem emitowanego hałasu.
Dodatkowe funkcje układu chłodzenia to para miedzianych rurek cieplnych oraz system dwóch wentylatorów osobno chłodzących procesor i kartę graficzną. Ponadto obudowa w kształcie trapezu zapewnia lepszy przepływ powietrza i zwiększenie efektywności termicznej o nawet 27% w porównaniu do standardowych obudów. Sprytnie umiejscowiony wentylator znajduje się tuż pod grupą klawiszy WASD, co zapewnia ci zawsze chłodną klawiaturę podczas długich sesji gamingowych.

Wciągający 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny

Technologia DTS Headphone:X™ zapewnia 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny o jakości kinowej w słuchawkach, głośnikach laptopa oraz podłączonych głośnikach zewnętrznych. Przy zastosowaniu profilu gamingowego („Game”) silnik audio przetwarza dźwięki z większą precyzją niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki czemu gracze doskonale orientują się w sytuacji wokół siebie i zyskują przewagę w grach o szybkiej akcji. Ponadto zintegrowany equalizer pozwala na szczegółowe dostosowanie parametrów dźwięku, co szczególnie spodoba się użytkownikom lubiącym dopasowywać ustawienia wedle swojego uznania.

Wytrzymała klawiatura o żywotności na poziomie 20 milionów wciśnięć

Laptop FX504 został zaprojektowany i stworzony w ścisłej zgodności ze standardami serii TUF Gaming i dysponuje klawiaturą gamingową, która jest idealnie zoptymalizowana pod kątem długiej rozgrywki. Jest to jedna z najbardziej wytrzymałych klawiatur, jaką można znaleźć w laptopach i oferuje żywotność na poziomie 20 milionów wciśnięć klawiszy – czyli dwa razy wyższą niż standardy branżowe. Klawisze z mechanizmem nożycowym i nasadkami z wgłębieniem 0,25 mm oferują skok na poziomie 1,8 mm – dla płynnych, a jednocześnie wyraźnie wyczuwalnych reakcji podczas pisania. Są także podświetlone, co przyda się podczas grania lub pracy w ciemności. Ekskluzywna technologia Overstroke zapewnia wcześniejsze rozpoznawanie poleceń oraz dłuższy dystans po wciśnięciu, dla umożliwienia szybkiego, precyzyjnego i wygodnego korzystania z klawiszy. Zaakcentowane klawisze WASD, szeroki przycisk spacji oraz wyizolowane klawisze kursora umożliwiają szybkie i bardzo precyzyjne sterowanie.      

Superszybkie połączenie Wave 2 Wi-Fi

Dla zapewnienia najwyższej wydajności łączności bezprzewodowej laptop FX504 korzysta z technologii Intel 802.11ac Wave 2 Wi-Fi, która umożliwia transfery danych z prędkością sięgającą 1,7 Gb/s – czyli 12 razy szybciej niż przy podstawowym połączeniu 802.11b/g/n. Ponadto bezprzewodowa konfiguracja 2x2 MIMO zapewnia nawet o 30% większy zasięg niż konfiguracja 1x1. Użytkownicy mogą strumieniować wideo w wysokiej rozdzielczości lub grać online przy zredukowanej liczbie zerwanych połączeń, nawet jeśli FX504 będzie znajdował się nieco dalej od routera.

Dysk FireCuda

Od wszystkich produktów z serii TUF wymaga się wysokiej wydajności oraz wytrzymałości. Dlatego też laptopa FX504 wyposażono w hybrydowy dysk SSD (SSHD) FireCuda™ 5400 rpm o pojemności 1 TB, z którego gry ładują się ponad dwa razy szybciej niż z powszechnie wykorzystywanego, tradycyjnego dysku HDD 5400 rpm o pojemności 1 TB. Pamięć flash zintegrowana w dysku FireCuda funkcjonuje na zasadzie podobnej do pamięci cache – zapisując najczęściej wykorzystywane dane bez konieczności wykorzystywania powierzchni dysku twardego. W efekcie tego uzyskano mniejsze zużycie energii oraz zwiększoną wydajność i wytrzymałość systemu. Takie rozwiązanie przyczynia się również do obniżenia hałasu i zapewnia większą stabilność pracy.
ASUS TUF Gaming FX504 jest już dostępny w sprzedaży w sieci sklepów x-kom. Ponadto przy zakupie laptopa, użytkownik otrzymuje dodatkowo plecak ASUS oraz bezpłatny dostęp do gier Gears of War 4 oraz Age of Empires: Definitive Edition.
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 5_Gears of War 4 Wallpaper.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 20_Light_Gears of War 4 Wallpaper.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 2_Light.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 11.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 26.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 14_Gears of War 4 Wallpaper.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 3_Gears of War 4 Wallpaper.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 16_Gears of War 4 Wallpaper.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 12_Light.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 1.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Red Matter_Fusion_Exploded View 4.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Red Matter_Fusion_Exploded View 1.jpgASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 4_Light.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Debiut serii ASUS TUF Gaming – model FX504 .DOCX

docx | 48,9 KB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 5_Gears of War 4 Wallpaper.jpg

grafika | 4,64 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 14_Gears of War 4 Wallpaper.jpg

grafika | 3,62 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 11.jpg

grafika | 3,24 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 20_Light_Gears of War 4 Wallpaper.jpg

grafika | 3,8 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Red Matter_Fusion_Exploded View 1.jpg

grafika | 2,16 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 2_Light.jpg

grafika | 3,39 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 16_Gears of War 4 Wallpaper.jpg

grafika | 3,09 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 3_Gears of War 4 Wallpaper.jpg

grafika | 3,12 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 1.jpg

grafika | 2,32 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 26.jpg

grafika | 2,4 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 12_Light.jpg

grafika | 2,4 MB

Pobierz
FX504 Black Matter_Key Visual.png

grafika | 1,96 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Product Photo 4_Light.jpg

grafika | 1,78 MB

Pobierz
ASUS TUF Gaming FX504_Black Matter_Red Matter_Fusion_Exploded View 4.jpg

grafika | 1,97 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
ASUS Republic of Gamers G703 – moc w nowym wydaniu

temu

Nowa gamingowa bestia już jest! Zaktualizowana wersja G703 – 17,3-calowego laptopa gamingowego napędzanego w maksymalnej konfiguracji fabrycznie podkręconym procesorem Intel® Core™ i9 ósmej generacji oraz kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1080 – została wprowadzona do sprzedaży w Polsce.
ASUS FX503 - doskonała wydajność i mobilność

temu

ASUS wprowadził do sprzedaży model FX503, kompaktowego i wydajnego laptopa z systemem Windows 10, który jest idealny do mobilnej rozgrywki. FX503 jest wyposażony w procesor Intel® Core™ siódmej generacji, kartę graficzną NVIDIA® GeForce® z serii GTX 10 i baterię o ogromnej pojemności, dzięki czemu laptop ten oferuje wysoką wydajność – i to przez cały dzień.
ASUS Republic of Gamers Zephyrus M – bezkompromisowa wydajność

temu

ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawia Zephyrus M, jeden z najsmuklejszych laptopów gamingowych na świecie. Zephyrus M jest wyposażony w ekran z matrycą klasy IPS z superszybkim współczynnikiem odświeżania 144 Hz, czasem reakcji 3ms oraz technologią NVIDIA G-SYNC™. Ponadto, zastosowano w nim unikatowy aktywny system aerodynamiczny (AAS), pozwalający ulepszyć wydajność chłodzenia przy wysokim obciążeniu. Ekskluzywne oprogramowanie ROG pozwala graczom przełączać się pomiędzy dwoma trybami grafiki: trybem oszczędzania baterii Optimus, który korzysta z zintegrowanej grafiki i przedłuża żywotność baterii, oraz trybem G-SYNC uwalniającym pełną moc karty graficznej GeForce GTX serii 10.
ASUS Republic of Gamers prezentuje laptopy Strix SCAR Edition i Hero Edition

temu

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentował dzisiaj nowe wersje laptopów Strix SCAR Edition i Hero Edition, kolejne edycje cenionych laptopów gamingowych, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o grach typu FPS i MOBA. Te wydajne maszyny wyróżniają się nową, kompaktową konstrukcją obudowy. Z przodu umieszczono zupełnie nowy pasek świetlny, w pełni konfigurowalny za pomocą funkcji Aura Sync. Oba laptopy są wyposażone w pierwsze tego typu na świecie 144 Hz matryce ze smukłą ramką i ultraszybkim czasem reakcji (GTG) na poziomie 3 ms. Dysponują one klawiaturami gamingowymi HyperStrike Pro oraz technologią HyperCool Pro, która pomaga chłodzić zainstalowane w nich wydajne CPU i GPU. Są to jedne z pierwszych laptopów na świecie wyposażonych w wieloantenowe systemy Wi-Fi, oferujące udoskonaloną łączność.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.