ASUS Republic of Gamers prezentuje laptopy Strix SCAR Edition i Hero Edition
ASUS Republic of Gamers prezentuje laptopy Strix SCAR Edition i Hero Edition

ASUS Republic of Gamers prezentuje laptopy Strix SCAR Edition i Hero Edition

Opublikowany

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentował dzisiaj nowe wersje laptopów Strix SCAR Edition i Hero Edition, kolejne edycje cenionych laptopów gamingowych, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o grach typu FPS i MOBA. Te wydajne maszyny wyróżniają się nową, kompaktową konstrukcją obudowy. Z przodu umieszczono zupełnie nowy pasek świetlny, w pełni konfigurowalny za pomocą funkcji Aura Sync. Oba laptopy są wyposażone w pierwsze tego typu na świecie 144 Hz matryce ze smukłą ramką i ultraszybkim czasem reakcji (GTG) na poziomie 3 ms. Dysponują one klawiaturami gamingowymi HyperStrike Pro oraz technologią HyperCool Pro, która pomaga chłodzić zainstalowane w nich wydajne CPU i GPU. Są to jedne z pierwszych laptopów na świecie wyposażonych w wieloantenowe systemy Wi-Fi, oferujące udoskonaloną łączność.

Ekran 144 Hz z wąską ramką i czasem reakcji 3 ms (GTG)

Dla zapewnienia maksymalnej przewagi nad konkurencją w grach o szybkiej akcji, laptopy Strix SCAR Edition i Hero Edition zostały wyposażone w wyjątkowe 144 Hz matryce z wąską ramką i ultraszybkim czasem reakcji 3 ms (GTG). Dzięki takiemu nowatorskiemu rozwiązaniu uzyskano efektowną konstrukcję, a przy tym do minimum zmniejszono także rozmiary obudowy. Oba laptopy są o 2,33 cm węższe niż ich poprzednie wersje, a co najważniejsze udało się tego dokonać bez konieczności poświęcania cennej powierzchni ekranowej. Są one również lżejsze, z wagą na poziomie tylko 2,4 kg, co zapewnia wygodną rozrywkę mobilną. Ekran jest otoczony specjalną oprawką wykonaną z gumy, która chroni go przed uszkodzeniami, kiedy pokrywa jest zamknięta. Ponadto powoduje ona, że ramka ekranu sprawia wrażenie jeszcze węższej. Matryca o częstotliwości odświeżania 144 Hz i czasie reakcji na poziomie 3 ms zapewnia wyjątkowo płynny i ostry obraz, dzięki czemu gracze mogą natychmiastowo i precyzyjnie reagować na wydarzenia podczas gry.

Klawiatura gamingowa z technologią HyperStrike Pro

Zarówno Strix SCAR Edition, jak i Hero Edition dysponują klawiaturą gamingową z technologią HyperStrike Pro dla optymalnego sterowania. Charakteryzuje się ona konstrukcją inspirowaną klawiaturami desktopowymi i oferuje podobne funkcje, w tym cztery klawisze skrótów, konfigurowalne i kompatybilne z Aura Sync podświetlenie RGB w czterech strefach, jak również ergonomicznie zaprojektowane klawisze z nasadkami z zakrzywieniem o głębokości 0,25 mm.

Ekskluzywna technologia ROG Overstroke zapewnia wczesny punkt wysyłania sygnału oraz wydłużony dystans po jego wysłaniu dla szybkiego, precyzyjnego i wygodnego korzystania z klawiatury. Laptopy mają również specjalnie wyróżnioną grupę klawiszy WASD (SCAR Edition) lub QWER (Hero Edition), z przezroczystymi nasadkami klawiszy i technologią N-key rollover. Zastosowana klawiatura jest również bardzo trwała, oferując wytrzymałość na poziomie 20 milionów wciśnięć klawiszy.

Technologia ROG RangeBoost dla całkowitego wyeliminowania martwych punktów

SCAR Edition i Hero Edition to jedne z pierwszych na świecie laptopów gamingowych wyposażonych w wieloantenowe systemy Wi-Fi dla zapewnienia bardziej stabilnej rozgrywki online. Opatentowana technologia ROG RangeBoost wykorzystuje system z połączeniem czterech anten – umieszczonych z przodu i z tyłu laptopa – wraz z wyjątkowym algorytmem, który stale skanuje i wybiera najlepszą w danym momencie parę anten w celu pokrycia wszelkich martwych punktów. Rezultatem jest o 30% większy zasięg niż w przypadku konfiguracji dwuantenowych. Najnowszy standard Wi-Fi 802.11ac Wave 2 zapewnia prędkości transmisji sięgające 1,7 Gb/s[i] – czyli 2 razy wyższe niż w standardzie 802.11ac 2x2 i 12 razy wyższe niż przy połączeniach 802.11b/g/n.
Jeśli nie określono inaczej, podane prędkości Wi-Fi zostały ustalone na bazie teoretycznej wydajności. Rzeczywista wydajność może być inna w praktycznym zastosowaniu.   

Optymalne wyposażenie gamingowe

Nowe laptopy gamingowe Strix są napędzane procesorami Intel® Core™ ósmej generacji (w maks. konfiguracji) i wyposażone w maks. 32 GB pamięci DDR4 2666 MHz oraz kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1060 lub GTX 1070. W zakresie opcji dyskowych nowe laptopy mogą być wyposażone w dysk M.2 NVMe PCIe® 3.0 x4 o maksymalnej pojemności 512 GB oraz dysk Seagate® FireCuda™ typu solid-state hybrid drive (SSHD) o pojemności 1 TB.

Sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H ósmej generacji oferuje o 23% większą wydajność niż procesory poprzedniej generacji. Technologie Intel Speed Shift i Turbo Boost dodatkowo zwiększają wydajność procesora do prędkości sięgających odpowiednio: 4 GHz (przy procesorze czterordzeniowym) i 3,9 GHz (przy procesorze sześciordzeniowym). Technologia Intel Hyper-Threading wykorzystuje maksymalnie 12 wątków do błyskawicznego i efektywnego wykonywania wszelkich zadań na komputerze, w tym na przykład do jednoczesnej rozgrywki, nagrywania i strumieniowania na żywo. Dodatkowo nowe laptopy są wyposażone w nawet 32 GB dwukanałowej pamięci DDR4 2666 MHz zapewniającej szybsze przetwarzanie operacji i niższy pobór energii.

Dysk SSD M.2 NVMe PCIe 3.0 x4 o pojemności 512 GB oferuje potencjalną przepustowość rzędu maksymalnie 32 Gb/s, gwarantując szybkość i płynność działania. Kiedy dysk FireCuda SSHD 5400 rpm jest wykorzystywany jako dysk główny lub jako dodatkowy dysk wspierający SSD, ładuje on gry w czasie o połowę krótszym niż czynią to konwencjonalne dyski HDD 7200 rpm o pojemności 1 TB, a przy tym zapewnia również cichszą pracę. SSHD zapamiętuje najczęściej używane pliki i buforuje je do zintegrowanej pamięci flash – umożliwiając szybszy dostęp do danych
GL504G Hero II ER_17-1.pngGL504G Hero II ER_07-1.pngGL504G Hero II ER_18-1.pngROG Strix GL504_SCAR II_Product Photo_18_Lighting.pngROG Strix GL504_SCAR II_Product Photo_17_Lighting.pngROG Strix GL504_SCAR II_Product Photo_07_lighting.png

Ekstremalna wydajność chłodzenia z HyperCool Pro

System termiczny HyperCool Pro zapewnia wydajność chłodzenia wymaganą do maksymalnego wykorzystania procesora i karty graficznej o bardzo wysokiej mocy. Wydłużona płytka chłodząca pochłania ciepło i rozkłada je równomiernie, aby uniknąć throttlingu termicznego i utrzymać elementy zasilania chipsetu w temperaturze poniżej 90°C. Ponadto dwa wydajne wentylatory 12-voltowe zapewniają lepszą cyrkulację powietrza i większe ciśnienie do efektywnego chłodzenia procesora i karty graficznej oraz skutecznie odprowadzają gorące powietrze na zewnątrz obudowy.

Technologia HyperCool Pro wykorzystuje także opatentowany system Anti-Dust Cooling (ADC), który używa siły odśrodkowej do wydalania cząsteczek pyłu i nieczystości na zewnątrz obudowy. Zapobiega to gromadzeniu się kurzu na żebrach radiatora i zapewnia stabilność podczas rozgrywki. Ponadto redukowany jest hałas, ponieważ wentylatory nie są przeciążane. Specjalne miedziane żebra chłodzące mają grubość zaledwie 0,1 mm – czyli o połowę mniejszą niż standardowe żebra radiatorów. Takie rozwiązanie zwiększa powierzchnię do rozpraszania ciepła nawet o 10% i zmniejsza opór powietrza o 7%.

Po otwarciu standardowego laptopa jego pokrywa blokuje powietrze wychodzące z obudowy, co w niektórych przypadkach może doprowadzić do przegrzewania systemu. Opatentowana pokrywa z wcięciem w kształcie trapezu eliminuje ten problem i poprawia efektywność termiczną nawet o 27% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Za pomocą aplikacji Overboost, dostępnej za naciśnięciem FN + F5 lub za pośrednictwem klawisza skrótu Gaming Center, możemy wybrać trzy różne ustawienia wentylatora. Tryb Fan Overboost umożliwia ustawienie maksymalnej możliwej prędkości wentylatoróww celu pełnego wykorzystania mocy laptopów Strix SCAR Edition i Hero Edition podczas intensywnej rozgrywki. Tryb Silent natomiast redukuje prędkość wentylatorówi zużycie energii podczas wykonywania mniej wymagających zadań. Tryb Balanced zapewnia stabilną pracę wentylatorówprzy umiarkowanym poziomie hałasu.

Wyraźniejszy i głośniejszy dźwięk

Oba laptopy zapewniają wyraźniejsze, głośniejsze i dokładniej odwzorowane efekty dźwiękowe dzięki zastosowaniu w nich wydajnych głośników bocznych, emitujących wyjątkowo wciągający dźwięk. Technologia inteligentnego wzmacniacza monitoruje sygnał wyjściowy i dostosowuje ustawienia w czasie rzeczywistym. Możliwe jest osiągnięcie głośności nawet o 200% wyższej niż w poprzednich modelach, przy zwiększonym zakresie dynamiki i poprawionych basach. Technologia Sonic Studio III oferuje wysokiej jakości dźwięk w trakcie gry, dźwięk przestrzenny na słuchawkach, a także ulepszone nagrywanie strumieniowania i dźwięku, co przekłada się na doskonały odbiór głosu oraz lepszą redukcję szumów.
Przedsprzedaż modelu ASUS ROG Strix SCAR Edition ruszy w Polsce jeszcze w czerwcu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

ROG Strix GL504_SCAR_Product Photo_18_Lighting.png

grafika | 20,3 MB

Pobierz
ROG Strix GL504_SCAR_Product Photo_17_Lighting.png

grafika | 18,5 MB

Pobierz
ROG Strix GL504_SCAR_Product Photo_07_lighting.png

grafika | 14,4 MB

Pobierz
GL504G Hero ER_17-1.png

grafika | 17,6 MB

Pobierz
GL504G Hero ER_07-1.png

grafika | 8,33 MB

Pobierz
GL504G Hero ER_18-1.png

grafika | 966 KB

Pobierz
GL504G Hero II ER_07-1.png

grafika | 8,33 MB

Pobierz
ASUS Republic of Gamers prezentuje laptopy Strix SCAR Edition i Hero Edition.DOCX

docx | 106 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone

temu

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała ROG Phone, przełomowego 6 calowego smartfona zaprojektowanego specjalnie do rozgrywki mobilnej na najwyższym poziomie. ROG Phone wyróżnia się gamingowym DNA i jest zasilany ośmiordzeniową platformą mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 845, która dzięki częstotliwości taktowania 2,96 GHz została sklasyfikowana jako najszybszy CPU tego typu na świecie. Jest on także wyposażony w zoptymalizowany do rozgrywki układ graficzny Adreno™ 630, gwarantujący topowe osiągi.
ASUS ROG oraz NVIDIA napędzają T-Mobile Ligę Akademicką!

temu

ASUS Republic of Gamers wspólnie z NVIDIA właśnie zostali partnerami technologicznymi T-Mobile Ligi Akademickiej! Drugi sezon Ligi napędzać będą laptopy ASUS Republic of Gamers z kartami graficznymi NVIDIA® GeForce® GTX z serii 10, na których m in. zostaną rozegrane finały rozgrywek.
ASUS Republic of Gamers G703 – gamingowa bestia

temu

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała G703 – pierwszy na świecie laptop gamingowy z 17,3-calowym ekranem Full HD z matrycą Wide View i częstotliwością odświeżania 144 Hz. Gwarantuje to graczom najlepsze efekty wizualne podczas rozgrywki, a także strategiczną przewagę w szybkich grach akcji, takich jak strzelanki FPS czy gry wyścigowe.
ASUS Republic of Gamers Strix GL702ZC – przebudzona moc ośmiu rdzeni

temu

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowało model Strix GL702ZC, pierwszy na świecie laptop gamingowy, zasilany przez ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen™ z technologią wielowątkową dla nieograniczonej wydajności gamingowej. Strix GL702ZC jest wyposażony w technologię AMD FreeSync™, technologię dynamicznego odświeżania gwarantującą najwyższą płynność obrazu,  także na kompatybilnych monitorach podłączonych przez porty DisplayPort lub HDMI.

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała ROG Phone, przełomowego 6 calowego smartfona zaprojektowanego specjalnie do rozgrywki mobilnej na najwyższym poziomie. ROG Phone wyróżnia się gamingowym DNA i jest zasilany ośmiordzeniową platformą mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 845, która dzięki częstotliwości taktowania 2,96 GHz została sklasyfikowana jako najszybszy CPU tego typu na świecie. Jest on także wyposażony w zoptymalizowany do rozgrywki układ graficzny Adreno™ 630, gwarantujący topowe osiągi.