Cztery samodzielne aparaty - ASUS ZenFone 5 Lite dla miłośników mobilnej fotografii

Kopiuj tekst

Cztery samodzielne aparaty - ASUS ZenFone 5 Lite dla miłośników mobilnej fotografii

Opublikowany

ZenFone 5 Lite to smukły 6-calowy smartfon z ekranem o proporcjach 18:9. Dzięki wyposażeniu go w aparat główny o wysokiej rozdzielczości 20 MP z przodu oraz rozdzielczości 16 MP z tyłu, a także dodatkowy aparat z obiektywem szerokokątnym 120° zarówno z przodu, jak i z tyłu, zapewnia on użytkownikom rozbudowane możliwości fotograficzne. Co ważne, w przeciwieństwie do konkurencyjnych systemów, wszystkie aparaty przez cały czas pracują niezależnie od siebie, umożliwiając wykonywanie doskonałych zdjęć praktycznie za każdym razem.

6-calowy ekran Full HD+ z matrycą IPS oferuje współczynnik proporcji ekranu Full View 18:9 i wąską ramkę, dzięki czemu ZenFone 5 Lite z łatwością mieści się w kieszeni i jest tak kompaktowy, jak telefony 5,5-calowe o standardowym współczynniku proporcji ekranu. Napędzany przez platformę mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 630 oraz baterię o pojemności 3300 mAh, ZenFone 5 Lite gwarantuje wysoką wydajność w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami dla zwiększenia komfortu użytkownika – w tym NFC, funkcję szybkiego rozpoznawania twarzy i odcisków palców.

Uwolniona kreatywność

Telefon ZenFone 5 Lite został zaprojektowany z myślą o miłośnikach fotografii i wyposażono go w pierwszy tego typu system z czterema w pełni funkcjonalnymi i pracującymi niezależnie od siebie aparatami fotograficznymi. Każdemu z głównych aparatów o wysokiej rozdzielczości – 20 MP z przodu i 16 MP z tyłu – towarzyszy dodatkowy aparat szerokokątny o polu widzenia 120°, czyli dwa razy szerszym niż standardowe obiektywy. W przeciwieństwie do innych systemów, w których dodatkowy aparat funkcjonuje wyłącznie w połączeniu z aparatem głównym i tylko w celu tworzenia efektów specjalnych, każdy z 4 aparatów zainstalowanych w telefonie ZenFone 5 Lite może funkcjonować całkowicie niezależnie. Dzięki temu kreatywność nie ma już żadnych granic, a użytkownicy cieszą się wolnością i swobodą dostosowywania swoich ujęć do danej sytuacji. Oferując wybór wykonywania standardowych lub szerokich ujęć zarówno za pomocą przedniego, jak i tylnego aparatu, ZenFone 5 Lite ułatwi wykonanie idealnego selfie, zdjęcia krajobrazowego, portretu czy zdjęcia grupowego.       ZenFone 5 Lite korzysta z technologii upiększania na żywo ASUS BeautyLive, która działa również podczas strumieniowania wideo do serwisów społecznościowych, takich jak np. Facebook, YouTube, Twitter, Instagram i innych. Użytkownicy mogą wybierać spośród szeregu ulepszeń – takich jak usuwanie przebarwień skóry lub dostosowywanie tonacji cery – i to w czasie rzeczywistym. Funkcja upiększania jest dodatkowo wzmacniana przez lampę błyskową LED typu Softlight, która zapewnia naturalny odcień cery na zdjęciach lub podczas strumieniowania przy słabym oświetleniu.

Szersze pole widzenia

ZenFone 5 Lite jest wyposażony w 6-calowy ekran, a przy tym posiada tak kompaktowe rozmiary, jak większość smartfonów 5,5-calowych. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszego ekranu typu Full View ze współczynnikiem proporcji ekranu 18:9 oraz ultrawąską ramką. Zastosowany ekran Full HD+ (2160 x 1080) gwarantuje doskonałą precyzję wyświetlania barw – co jest niezbędne dla miłośników fotografii – a jego szeroki format obrazu zapewnia lepszy widok na praktycznie wszystko, co na nim oglądasz. Dzięki pełnej obsłudze nowych funkcji formatu 18:9, takich jak np. „zoom-to-fill” w serwisie YouTube, klipy wideo i filmy wyglądają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, a ekran o tak dużej szerokości doskonale nadaje się do przeglądania dwóch okien obok siebie w położeniu poziomym lub korzystania z wielu okien w orientacji pionowej.
ZF5lite_front_red.jpgZF5lite_front_black.jpgZF5lite_front_white.jpg

Zaawansowana wydajność

ZenFone 5 Lite jest napędzany przez platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 630 oraz maksymalnie 4 GB pamięci RAM, co zapewnia znacznie większą wydajność CPU i GPU. Natomiast dla zapewnienia wysokiej prędkości łączności sieciowej, ZenFone 5 Lite obsługuje szybkość pobierania rzędu 400 Mbps w trybie 4G LTE, przesyłania sięgające 75 Mbps oraz technologię dwuzakresowych połączeń Wi-Fi 802.11ac. Zoptymalizowana efektywność energetyczna platformy mobilnej Snapdragon 630 stworzonej w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym przy wykorzystaniu technologii FinFET, oraz technologia Low Power Plus w połączeniu z baterią o pojemności 3300 mAh – wszystko to zapewnia użytkownikom nawet 24 dni pracy w trybie czuwania (4G), 30 godzin rozmowy telefonicznej (3G) albo 4 dni nieustannego odtwarzania muzyki. ZenFone 5 Lite korzysta również z technologii NFC dla wygodnego i bezpiecznego wykonywania płatności mobilnych za pośrednictwem Google Pay™. Dla zapewnienia elastycznego, szybkiego i łatwego dostępu, ZenFone 5 Lite wyposażono w technologię szybkiego rozpoznawania twarzy, która jest bardzo wygodną metodą odblokowywania telefonu. Funkcja ta szybko odblokowuje telefon, jak również sprawia, że nieupoważnione osoby nie mają dostępu do ekranu blokady i przeglądania ewentualnych powiadomień. Z tyłu smartfonu znajduje się bardzo poręczny czytnik linii papilarnych, który odblokowuje telefon w ciągu zaledwie 0,3 sekundy.
Dla jak najwyższego komfortu podczas podróży ZenFone 5 Lite został wyposażony w trzy gniazda na karty, w tym dwa gniazda na karty SIM obsługujące prędkości do 400 Mbps oraz jedno gniazdo na karty microSD do rozszerzenia przestrzeni dyskowej do nawet 2 TB.

Stylowy i szykowny

ZenFone 5 Lite wyróżnia się wykończeniem z konturowanego szkła 2.5D z przodu i z tyłu. Jego świetny wygląd potęguje jeszcze dodatkowa powłoka, która nadaje całej obudowie głębokiego połysku i bardzo intensywnego koloru. ZenFone 5 Lite będzie dostępny w trzech intensywnych kolorach: czarnym (Midnight Black), białym (Moonlight White), oraz czerwonym (Rouge Red).
   

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Cztery samodzielne aparaty - ASUS ZenFone 5 Lite.docx

docx | 261 KB

Pobierz
ZF5lite_front_red.jpg

grafika | 3,25 MB

Pobierz
ZF5lite_front_black.jpg

grafika | 1,99 MB

Pobierz
ZF5lite_front_white.jpg

grafika | 1,89 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
ASUS ZenFone Max Plus (M1) zapoczątkowuje nową serię smartfonów ZenFone Max

temu

Firma ASUS zaprezentowała ZenFone Max Plus (M1), premierowy model z nowej serii ZenFone Max – wyjątkowej linii smartfonów z baterią o bardzo dużej pojemności. ZenFone Max Plus to pierwszy smartfon firmy ASUS wyposażony w 5,7-calowy ekran typu full-view w niezwykle kompaktowej obudowie, która rozmiarem nie odbiega od standardowych telefonów 5,2-calowych.
ASUS przedstawia nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

temu

ASUS zaprezentował nowe smartfony ZenFone 5 oraz ZenFone 5Z - ekscytujące 6,2-calowe telefony, które są pierwszymi urządzeniami mobilnymi od ASUS wykorzystującymi moc sztucznej inteligencji (AI). ZenFone 5 oraz 5Z zapewnią też użytkownikom wygodniejszą i bardziej inteligentną metodę utrwalania i udostępniania innym każdego fotografowanego momentu.
ASUS ZenFone Max (M1) z baterią do zadań specjalnych

temu

ZenFone Max (M1) to nowy smartfon z serii ZenFone Max wyposażony w 5,5-calowy ekran typu full-view o powiększonej powierzchni wyświetlania w kompaktowych rozmiarach. Dzięki zastosowaniu podwójnego aparatu tylnego, wygodnych funkcji odblokowywania za pomocą rozpoznawania twarzy oraz linii papilarnych, a także baterii o dużej pojemności – która jest znakiem rozpoznawczym serii ZenFone Max – telefon oferuje wiodący w tej klasie zestaw funkcji, przydatnych podczas wszelkich przygód, z jakimi wiąże się aktywny tryb życia.
Wietnam z ZenFonem Zoom S w ręku

temu

Trwa majówka. Na campingu w Stilo roznosi się zapach grillowanych kiełbasek, a dym dochodzi pewnie aż do samej latarni morskiej. Raz mży; raz zza chmur wyłania się bałtyckie słońce. Siedzę obok mojego campera przy stoliku, czasem biorę gryza świeżutkiego, wędzonego kabanosa z łososia i piszę na ZenBooku te słowa.

ASUS przedstawia nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

ASUS zaprezentował nowe smartfony ZenFone 5 oraz ZenFone 5Z - ekscytujące 6,2-calowe telefony, które są pierwszymi urządzeniami mobilnymi od ASUS wykorzystującymi moc sztucznej inteligencji (AI). ZenFone 5 oraz 5Z zapewnią też użytkownikom wygodniejszą i bardziej inteligentną metodę utrwalania i udostępniania innym każdego fotografowanego momentu.